Верховна Рада ухвалила СПФМ

Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон від 06.12.2019 N 361-IX “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”.

Закон набрав чинності через 4 місяці з дня його опублікування, а саме з 28 квітня 2020 року у зв’язку з його опублікуванням в газеті “Голос України” від 28.12.2019 N 251.

З урахуванням епідемічної ситуації в Україні та світі, цей закон був в тіні та все ж він діє!

Найбільше дісталося аутсорсинговим компаніям та бухгалтерам , що надають послуги бух обліку та аудиту.

Згідно ухваленого закону потрібно призначити відповідального працівника та зареєструвати його суб’єктом первинного фінансового моніторингу (СПФМ) .В обов’язки СПФМ повідомляти Держфінмоніторинг про всі підозрілі операції клієнтів, навіть спроби таких операцій які по факту не здійснювались! На запит правоохоронних органів надавати повний доступ до документів інформації по клієнту «без рішення суду».

Що касається поняття підозрілі операції,СПФМ в своїх підозрах спирається на рекомендації Держфінмоніторингу. На офіційному сайті /www.fiu.gov.ua приведені типові схеми підозрілості фінансових операцій, ми приведемо декілька зі списку:

  • Власник, директор та бухгалтер одна особа-підозріло,треба звітувати;
  • Реєстрація бізнесу на підставних осіб –підозріло;
  • Операція на велику суму – підозріло;
  • Операція на малу суму – підозріло;
  • Договори не в межах основної діяльності –підозріло;
  • Договори що не мають неустойки та штрафів –підозріло;
  • Договори де занадто великі штрафи більше 10 % -підозріло.

Малий розмір статутного капіталу, ви часто змінюєте засновників або директорів,не ведете діяльність по статуту, не маєте приміщень, працівників, або не дай боже у вас адреса масової реєстрації-підозріло!

Там ще багато чого цікавого, окремо хочеться виділити суми штрафів!

За невиявлення,неподання або подання недостовірної інформації Держфінмоніторингу штраф -340 тис. грн за кожне порушення!

За неналежну організацію фін моніторингу –до 10% річного обороту (не більше 135 млн 150 тис.грн.).У разі кількох порушень сума штрафів сумується, але передбачена скромна межа не більше 27 млн 30 тис грн. це щоб випадково не розорити багато компаній.

Та це ще не все ,по Закону №361 Держфінмоніторинг на власний розсуд обирає суму штрафу!

Детально ознайомитись можна на сайті www.fiu.gov.ua

Виходячи з описаного ми розуміємо наскільки серйозними є прийняті закони та до чого може привести їх недооцінка,наша компанія Дебет і кредит вже підготовлює свого спеціаліста «СПФМ» для реєстру в Держфінмоніторинг.

Ми піклуємося за наш авторитет та безпеку наших партнерів!

 

#бухгалтерскиеуслугикиев #бухгалтерскийаутсорсингкиев #бухгалтерскиеуслугифинансовымкомпаниям #Международныестандартыфинансовойотчетностикиев

#Дебетікредит #бухгалтерськіпослугикиїв #бухгалтерськийаутсорсингкиїв #бухгалтерськіпослуги #бухгалтерськийаутсорсинг #бухгалтерськіпослугифінансовимкомпаніям #Дебетикредит

 

Лайкайте/підписуйтесь

 

 

 

 

 

 

Оставить комментарий

avatar
  Подписаться  
Уведомление о

Завдяки нашій підтримці, Ви зможете тримати удар в будь-якій ситуації!

Зв’яжіться з нашим консультантом по телефону 0445859595
Бухгалтерські послуги в Києві, бухгалтерський аутсорсинг, ведення бухгалтерії. Ми можемо запропонувати вашому бізнесу, все, що потрібно!